Personel Maaş Desteği


Personel Maaş Desteği devlet tarafından kayıtlı istihdamı arttırmak ve işletmelerin personel sayısını arttırarak büyümelerini sağlamak adına verilen maaş desteğidir. Personel Maaş Desteği 12 ila 18 ay arasında olup personel adına devlete ödenecek tüm prim ve sigortayı kapsamaktadır.

SGK Teşvik konularının birçoğu vasıflı vasıfsız işgücünün Çıraklık Programları ile olsun İşyerinde Eğitim Programları ile osun nitelikli iş gücü olarak istihdam edilmesini öngörmektedir. Personel Maaş Desteği konusunun ana hedefi de ülkemizde kayıtlı çalışan işçi sayısını teşvikle fazlalaştırarak işletmelerin bu alanda farkındalığını arttırmak ve orta uzun vadede firmaları büyüterek üretim gücümüzü yükseltmektir. Tüm destek konularında bürokratik süreçleri kurumsal açıdan ele alarak işletmeniz adına TÜRKMAHALL Danışmalık uzman kadrosu ile yönetebilmektedir.

Yeni İşe Giren İşçinin Sigortasını 1 Yıl Boyunca

Yeni İşe Giren İşçinin Sigortasını 1 Yıl Boyunca ödenmesi gibi basite indirgenmeyecek teşviklerde mevcuttur. Özellikle Bilişim Personel Maaş Desteği 18 aya kadar varan ve kapsamı çok daha geniş bir teşviktir.

Yeni İşe Girenlere Devlet Desteği

Yeni İşe Girenlere Devlet Desteği de özellikle tecrübesiz çalışanların ilk istihdamlarını kolaylaştırarak vasıf kazanmalarına yöneliktir. Personel Maaş Desteği sade bir dil ile ifade etmek gerekir ise hem sosyal devlet anlayışının bir yansıması hem de uzun vadeli kalkınma planlarının bir parçasıdır.

Devlet Teşvikleri içerisinde birçok başlık bulunmasına rağmen faydalanan işletme sayısı son derece az. Bunun ana nedeni ya geçmişte işletmelere çıkarılan bürokratik zorluklar ya da evrak takibi işletme tarafından yapılmadığı için alınan teşviklerin iade cezalarıdır.

İşkur İşe Girenlerin Sigortası

İşkur İşe Girenlerin Sigortası ile ilgili devletin gelirleri açısından da düşünerek hareket etmektedir. Bu çift taraflı fayda sağlayan desteklerle ilgili mesafeli yaklaşan işletmelerin özellikle sigortasız çalışanlardan kaynaklı maruz kalabileceği cezalar düşünüldüğünde kayıtlı istihdam en doğru seçenektir.

Ticaretin Geleceği Üzerine

Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Personel Maaş Desteği birçok devlet teşviklerinde olduğu gibi işletmelerin mesafeli yaklaştığı bir konudur. Olumsuz algının kırılması ancak bu alandaki bürokratik kadroların bakış açılarını değiştirerek orta ve uzun vadede devletin menfaatine bir çalışma olduğunu kavramalarıyla mümkündür.

Honoré de Balzac (asıl ismi Honore Balssa; 20 Mayıs 1799, Tours - 18 Ağustos 1850), Fransız yazar. Eserlerinde nedenselliği ve arka plan ile karakterler arasındaki ilişkiyi açıklamakta ustadır. Bütün bu özellikleriyle romanın Shakespeare’i sayılır.

Balzac’ın üzerine düşünülmesi gereken bir sözü, “Bürokrasi küçük insanların işlettiği devasa bir mekanizmadır.”

Çığ Kaymaz

Gelecek Dijital Gelecek