Devlet Destekli Kredi


Devlet Destekli Kredi işletmelerin en büyük ihtiyacı olan sıcak paraya aralıklarla ve uygun geri ödeme şartlarıyla temin etme işidir. Devlet Destekli Kredi ile ilgili örneğin faizsiz bir kredi seçeneğinde istihdam şartı bulunabilmekte ya da firmanın sosyal güvenlik kurumuna borcu olmaması gerekebilmektedir.

Yeni Devlet Destekli Kredi konularında daha çok Avrupa Birliği ve Dünya Bankası gibi kurumlardan sağlanan kaynaklar girişimcilere yönlendirilmekte. Devlet Destekli Kredi kimi zaman öz kaynaklarla da temin edilse belirli şartlara haiz işletmelere sağlanabilmekte. TÜRKMAHALL Devlet Destekli Kredi alanında önünüze çıkabilecek bürokratik engellerde deneyim ve uzmanlığı ile size çözüm üretebilmekte.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu

Devlet Destekli Kredi Başvurusu için duyuru yapan ilgili kuruma direkt başvuru yapılabilir ancak genelde bu noktada bürokratik taleplerin nasıl ve ne şartlarla yerine getirileceği tam açık olmaması kaynaklı bir danışmanlık hizmeti almak süreci doğru yönetebilmek adına oldukça önemli.

Kredi Geri Ödemeleri

Kredi Geri Ödemeleri göreceli olarak farklılıklar göstermekte. Ancak Devlet Destekli Kredi konuları genelde ertelemeli ve çok düşük faiz ya da faizsiz olarak sunulabilmekte.

İki Yıl Ertelemeli Geri Ödeme ise şu aşamada istihdama teşvik amaçlı Kosgeb (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından verilen faizsiz kredi için geçerli. Bu durumdan faydalanmak adına gereken şartlar ise Kosgeb uzmanları tarafından başvuru sahiplerine verilen dönemsel kredi imkânının özelliklerine göre sunulmakta.

Devlet Destekli Kredi Danışmanlık

Devlet Destekli Kredi Danışmanlık gerektiren bir konumudur derseniz aslında bürokratik süreç yönetimi kolay olsa belki ihtiyaç olmayabilir. Ancak ülkemiz özelinde bu ve benzeri işletme destekleri konularında birçok firma kendi denemelerinde başarılı olamadığı için bu çeşit nitelikli bir danışmanlık iş alanı ortaya çıkmak zorunda kalmıştır.

E-Ticaretin Geleceği Üzerine

E-Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Devlet Destekli Kredi konularında belirli zümrelere tanınmış bir ayrıcalık algısı oluşmakta ancak durum tamamen şartları tam ve doğru şekilde karşılamakla alakalı. Daha ötesi eğer bu konularda Kosgeb uzmanlarından gerekli desteği alamadığınız takdirde bu durumu kuruma şikâyet olarak da iletebilirsiniz.

Eric Arthur Blair veya daha bilinen takma adıyla George Orwell (25 Haziran 1903; Bihar - 21 Ocak 1950; Londra)[1] 20. yüzyıl İngiliz edebiyatının önde gelen kalemleri arasında yer alan İngiliz romancı, gazeteci ve eleştirmen. En çok, dünyaca ünlü Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı romanı ve bu romanda yarattığı Big Brother (Büyük Birader) kavramı ile tanınır. Eserlerinde yer alan netlik, zekâ, toplumsal adaletsizliğe karşı farkındalık ve totalitarizme karşı duruşu onun imzası niteliğindedir.

George Orwell’ın üzerine düşünülmesi gereken bir sözü, “Yönetmek ve yönetimini sürekli kılmak istiyorsan, gerçeklik duygusunu yolundan çıkaracaksın. Çünkü yönetmenin sırrı, bir yandan kendinin yalnızlığına inanırken, bir yandan da geçmişteki hatalardan ders çıkarabilmektir.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek