Devlet Destekleri


Devlet Destekleri proje bazlı yatırım teşvik, kredi avantajı, makina alımı ve bölgesel teşvikler gibi birçok konuda çeşitlendirilen kalkınma destekleridir. Devlet Destekleri genel kanının aksine doğru değerlendirildiğinde uzun vadede girişimcilere olumsuz etkiler yansıtmaz.

Devlet Destekleri 2022 özelinde ekonomik durum göz önüne alındığında pandemi sonrası yaşanan olumsuz ticari etkileri de ortadan kaldırmaya yönelik arttırılmış durumda. Devlet Destekleri ile ilgili en büyük iki problem ise duyuruların genele yayılamaması ve bürokratik süreçlerin yoruculuğu. Bu noktada firmanızın sadece teşviklerden faydalanmasından ziyade markalaşma sürecinizde de yanınızda bulunacak TÜRKMAHALL gibi bir finansal danışmanlık firması ile çalışmanız en sağlıklısı. Devlet Destekleri konusunda yaşanan bürokratik engellerde deneyim ve iletişim ağı ile size özel çözümler üretecek bir profesyonel destek hiç de kötü olmaz.

Devlet Destekleri Nelerdir

Devlet Destekleri Nelerdir konusunda devamlı güncellenen ve devam eden olarak iki kategoride destekler mevcuttur. Bu noktada bir işletmenin kendi bünyesinde devlet tarafında devamlı güncellenen mevzuatı takip etmesi oldukça güçtür. İşte bu noktada kurumsal bir danışmanlık alınması en sağlıklısıdır.

KOSGEB Destekleri

KOSGEB Destekleri ise Devlet Destekleri içerisinde en çok bilinen ancak küçük ve orta ölçekli işletmelerin çalışma esasları gereği çok da hâkim olamadığı bir alandır. Kosgeb’in sadece devam eden farklı başlıklarda yüzün üzerinde teşviği mevcuttur.

Devlet Hibe Desteği ise dönemsel olarak genelde yurtdışı fonlardan ya da dünya bankasından alınan şartlı kaynaklar ile gelişmekte olan ülkelerin tamamına yakınında uygulanan ve belirli sektörleri kalkındırmaya yönelik sıcak para akışıdır.

Kosgeb Faizsiz Kredi

Kosgeb Faizsiz Kredi konusunda Devlet Destekleri içerisinde güncel olan ve ana amacı istihdamı arttırarak firmaların dönemsel nakit ihtiyaçlarına geri ödemede sunulan çok büyük avantajlarla verilmiş kredilerdir.

E-Ticaretin Geleceği Üzerine

E-Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Devlet Destekleri üzerine düşünürsek özellikle faizsiz kredinin ekonomik daralma içerisindeki işletmeleri büyümesi yönünde teşvik etmeye çalışan bir proje olduğu unutulmamalıdır.

Google açılmadan 8 sene önce McGill Üniversitesi'nde öğrenci olan Alan Emtage, “Archie” isimli ilk arama motorunu yarattı. Halka açık FTP arşivlerinde materyal bulmak için bir Web öncesi İnternet arama motoru olan Archie’nin ilk sürümünü tasarlayan ve uygulayan Bajan-Kanadalı bir bilgisayar bilimcisidir. Yaygın olarak dünyanın ilk İnternet arama motoru olarak kabul edilir.

http://archie.icm.edu.pl/archie_eng.html

Google özel yapan en çok aramalarda ilk on siteyi popülerliğine göre sıralamaktı ve başardı, günümüzde dünyanın %82’si Google kullanıyor ve veri giriyor.

“Eğer marka olmak istiyorsanız fikir kadar geliştirmede önemlidir.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek